Back to Question Center
0

Semalt Expert ütleb, kuidas veebiandmete koputamist legaliseeris kohtu otsusega

1 answers:

Ehkki veebisaidil olevate andmete otsimine ilma selgesõnalise loata võib olla ebaseaduslik saidi omanikud on teatud juhtudel otsustanud teisiti. hiQ Labs esitas hiljuti kohtuotsuse LinkedIn vastu, et takistada neil Andmete levitamisest LinkedIn lehekülgedelt.

See oli ebakorrektne šokk enamikule inimestele, et LinkedInile anti käivitamisvabadus oma veebisaitidele - kerium shampoo ds. hiQ kasutas oma algoritme, et tuvastada, millal LinkedIn kasutaja otsib tööd, lähtudes muudatustest, mida kasutaja teeb oma avalikule profiilile.

LinkidIn-lehekülgedelt saadud andmete algoritmid. Nagu oodatud, ei olnud LinkedInil see meeldetuletust ja kehtestati vastumeetmed, et takistada hiQ-d andmete edasitamisest. Välja arvatud tehnilised tõkked, mis võeti kasutusele, anti ka tugevalt sõnastatud juriidilised hoiatused.

Käivitamisel polnud muud valikuid kui välja tulla seaduslikult. hiQ pidi otsima õiguskaitsevahendit. Ettevõte soovis, et LinkedIn tellis tehniliste takistuste kõrvaldamiseks. hiQ soovis ka selle andmete eemaldamise protsessi LinkedIn legaliseerida.

Käivitamiseks õnnestus see, mida ta soovis. Otsus toetas hiQ-d. LinkedIn telliti, et kõrvaldada kõik vastumeetmed, mis takistavad hiQ-l oma veebisaitide (LinkedIn) kraapimist kaotama ja andma hiQ tasuta kätt, kuna toiming on täiesti seaduslik. Kohtunik tugines oma otsusele asjaolule, mida hiQ tahab kraapida, on andmed, mis on avalikuks vaatamiseks kuvatud.

Kohtunik ei lasknud kostjal mitte ainult eemaldada kogu hiQ-le kehtestatud preventiivset mehhanismi, vaid ta tegi ka korralduse kostjalt tulevikus sellistest tegevustest loobuda.

Avatud veebiandmete edastamine

Kuigi määrus on ikka veel ajutine ettekirjutus, on südamlik kuulda, et seadus toetab avatud veebiandmeid ja vaba juurdepääsu internetis olevale teabele, kuna see määrus kinnitab seda. Isegi kui lõplik otsus saab kostjale eelistada, on see asjaolu juba kindlaks tehtud.

Kohtunik edendas seda poliitikat, lõpetades peaaegu kõik Linkedin'i argumendid. Kuigi LinkedIn püüdis tõendada, et hageja rikkus oma privaatsust, vaidlustas kohtunik sellega, et kostja müüb ka andmeid.

Kui argumendil ei olnud vett, kinnitas kostja ka seda, et hiQ-i käitumine rikkus arvutiprogrammide pettuse ja kuritarvituse seaduse (CFAA) tõsiselt, kuna käivitamine pääses nende serveritele ebaseaduslikult andmete kogumiseks. Jällegi oli see argument täpiline. See lükati tagasi põhjusel, et hiQ kogus ainult üldsuse sisu, mitte kaitstud lehti.

Kohtunik võrdles juhtumit, kui keegi tööajal käis avatud poodi. Sellist isikut ei saa väita, et see on võimu kuritarvitamine. Niisiis hiQ ei rikkunud. Huvitav, et kohtunik läks kaugemale, et selgitada, miks tema otsus on üldistes huvides.

Lühidalt öeldes nõustus kohus, et üldistes huvides on võimaldada andmete indekseerimist, väljavõtteid ja analüüsimist. Seega on see kahjulik poliitika, mis soodustab teabe vabale liikumise tõkkeid.

Mida peaksite otsusest õppima

Kuigi teil ei pruugi olla põhjust andmeid otse LinkedInilt andmeid välja võtta, peaksite sellest otsusest õppima. Parem on mängida robotite lugemisel ja austamisel ohutult. kõigi veebisaitide txt fail. Pidage meeles, et otsus on ikka veel ajutine ettekirjutus. See võib lõpuks olla LinkedIni kasuks.

Kuigi määrus ei pruugi otseselt teie tegevust mõjutada, on rõõmus, et föderaalvalitsus järgib veebisaidi üldsusele avatud hoidmise poliitikat. Seega peaks teave olema kättesaadav ja kättesaadav neile, kes suudavad seda otsida ja seda hästi ära kasutada.

Veebiandmed on äärmiselt kasulikud kõigile, eriti meediaanalüütikutele, arendajatele, andmeteadlastele ja mõnele muule spetsialistile. Sellisena on otsus tervitatav areng.

December 22, 2017